Årets Spiller og Årets Kammerat 2021

I forbindelse med juniorafdelingen afslutning på udendørssæsonen blev Årets Spiller og Årets Kammerat hyldet. Priserne uddeles i samarbejde med en af klubbens hovedsponsorer, ESTATE Randers – tak for støtten til disse priser!

Årets Spiller – Victoria I. Andersen
I 2021 sikrede hun sig guld i UM U18 pigedouble og endvidere en flot bronzemedalje i Elitedivisionen med sit hold Gentofte. Victoria er også et meget velkendt træneransigt i klubben, hvor hun får stor ros for sin gode træning og rolige imødekommende natur. Stort tillykke til Victoria!

Årets Kammerat – Victoria Stausgaard (og far Rune)
Hvad er en god kammerat? På et tennishold – en der hører de andre på holdet, en der deler sit gode humør, får andre til at føle sig godt tilpas, gør noget godt for holdet og især for dem på den anden side af nettet – uanset hvem det er.
Tommy og Victoria, som er trænere for vores succesfulde Forældre-barn hold, det største hold vi har – fik til opgave at finde en vinder af dette års pris. Det fantastiske ved Forældre-barn holdet er, at der faktisk kunne være en del vindere af denne pris – der er et virkelig godt sammenhold på dette hold og altid en god stemning. Vinderen – eller rettere sagt vinderne, for det var både barnet og en forælder – er et par, der giver en særlig god energi og stemning til holdet. Som sagt kunne det have været andre – men dette års pris gik til Victoria Stausgaard og far Rune. Kæmpe stort tillykke med prisen!

Se tidligere års vindere af priserne her!